Autoservis

Autoservis

Zabýváme se opravami silničních motorových vozidel více než 20 let. Provádíme opravy motorů, karoserií, lakování spodků i karoserií, výměny provozních kapalin, montáže tažných zařízení, úpravy vozidel pro provoz na E85, montáže světel na denní svícení, mytí karoserií i interiérů, opravy alternátorů a startérů, montáže centrálních zámků, pneuservis, leštění čiré optiky, odtahování nepojízdných vozidel, diagnostiku elektronických systémů apod.

Neváhejte nás kontaktovat na některém z telefonních čísel, které naleznete v rubrice kontakty.

Autoservis Beránek se těší na Vaši návštěvu.

PŘESTAVBY E85

e_85_ethanol.jpg

E85:

V Evropě je palivo E85 nejvíce používáno ve Švédsku, kde je v provozu více než 16 tisíc vozidel FFV (Flexi Fuel Vehicle) a počet plnicích stanic s palivem E85 je vyšší než 250. Na českém trhu lze již nyní zakoupit vozy mnoha značek, které dokáží na palivo E85 jezdit. Mezi nejvýznamnější patří Ford (FFV modely Focus, C-max, S-max, Mondeo) a Škoda Auto (model Škoda Octavia Multifuel).Bioethanol E85 je směs ethanolu (85%) a naturalu 95 (15%), v zimním období může podíl ethanolu klesat, ale nesmí klesnout pod 70%. Ethanol se vyrábí ze zemědělských produktů. Mezi hlavní výhody bioethanolu nepochybně patří jeho cena, která se v současné době pohybuje okolo 25KČ za litr. Bio palivo E85 totiž nepodléhá spotřební dani, jako ostatní pohonné hmoty. Při jeho spalování vzniká o 75% méně škodlivých emisních plynů CO2 - vozidlo po úpravě splňuje normu EURO 4. Nízké jsou i náklady spojené s drobnou úpravou vašeho vozidla, pokud se rozhodnete využívat do budoucnosti paliva E85. Palivo E85 je atestované a splňuje požadavky ČSN 656512 (Motorová paliva - Ethanol E85 - Technické požadavky a metody zkoušení),

Proč jezdit na E85:

Největší výhodou je jednoznačně podstatně levnější provoz - ušetříte až 35% nákladů na palivo, bioethanol E85 zvýší vašemu vozu výkon o 10 - 20% důvodem je vyšší octanové číslo paliva - pohybuje se mezi 105 - 108. Palivo E85 je možné mísit s dosavadními palivy natural 95, 98. S vozidly upravenými pro provoz na palivo E85 můžete jezdit do podzemních garáží, motor a palivová soustava ve vašem voze je ve stálé čistotě - nekarbonuje.

!!!Bioethanol v žádném případě neničí hadičky ani palivová čerpadla!!!

Úprava vozidla:

Spočívá v namontování přídavné řídící jednotky, která upravuje vstřikování. Řídící jednotky, které montujeme fungují plně automaticky, upravují vstřikování a reagují tak na konkrétní palivo v nádrži vozidla, samy zjistí jestli vozidlo pohání E85, nebo klasický natural, nebo kombinace těchto paliv, i v jakém poměru je směs smísena. Při nízkých teplotách v zimním období řídící jednotka nastaví obohacenou směs na start.

Bez této jednotky v zimě nenastartujete, dále se vám zvedne spotřeba paliva, čímž neušetříte!

            V poslední době se stále více objevují firmy, které lákají zákazníky pod záminkou velmi nízkých pořizovacích nákladů této jednotky. Jednotky, které dodávají však v žádném případě nemohou konkurovat jednotkám našim. Kvůli těmto firmám vznikají mezi lidmi fámy: např. spotřeba na vozidle jde prudce nahoru -  s našimi jednotkami zůstává stejná, u většiny automobilů se naopak snižuje. Další fámou je problém se zimními starty, atd. Takovýchto pomluv je v poslední době mnoho, proto si zvažte každý sám za sebe, kam svěříte váš vůz.

            V případě nejistoty nebo pochybností se přijeďte kdykoli zeptat nebo poradit, samozřejmě ZDARMA

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Autoservis Beránek vám přeje mnoho šťastně najetých kilometrů, bez nehod.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one