Autoservis

Autoservis

Zabýváme se opravami silničních motorových vozidel více než 20 let. Provádíme opravy motorů, karoserií, lakování spodků i karoserií, výměny provozních kapalin, montáže tažných zařízení, úpravy vozidel pro provoz na E85, montáže světel na denní svícení, mytí karoserií i interiérů, opravy alternátorů a startérů, montáže centrálních zámků, pneuservis, leštění čiré optiky, odtahování nepojízdných vozidel, diagnostiku elektronických systémů apod.

Neváhejte nás kontaktovat na některém z telefonních čísel, které naleznete v rubrice kontakty.

Autoservis Beránek se těší na Vaši návštěvu.

DIAGNOSTIKA

Zdiagnostikuje téměř 100% vozidel pohybujících se po našich silnicích.

 

        Disponujeme moderní počítačovou technikou pro práci s řídícími jednotkami. Jsme scopni vyhledat a odstranit i ty nejsložitější závady, případně opravit díly, které by se jinak musely měnit za nové. Postup při práci s diagnostikou lze rozdělit do dvou základních skupin.

 

1. DIAGNOSTIKA - KOMUNIKACE S ŘÍDÍCÍ JEDNOTKOU (základní nastavení, měření)

           Nabízí základní měření, umožňuje provádět zásahy do řídících jednotek, nastavovat hodnoty a zjišťovat závady. Připojení diagnostického přístroje k řídící jednotce a vyčtení paměti závad je obvykle prvním krokem při zjišťování příčiny elektronického problému na vozidle.

 

Příklady užitečných funkcí:

       čtení/mazání paměti závad - vypíše chyby v paměti závad řídící jednotky.

       zobrazení hodnot ze snímačů a akčních členů - zobrazí veličiny naměřené řídící jednotkou.

      test akčních členů - otestuje například funkci motoru čerpadla ABS, nastavovače škrtící klapky atd.

       mazání servisních intervalů, nastavení konfigurace vozidla.

 

     V případech, kdy při zjišťování závady nepomůže OBD diagnostika, musí dohledávání a potvrzování poruchy pokračovat dalším proměřováním a ověřením získaných údajů, například použitím osciloskopu.

 

 

2. OSCILOSKOP - PARALELNÍ DIAGNOSTIKA (přesné výstupy, hledání závad)

         Oproti klasické diagnostice poskytuje osciloskop přesnější hodnoty v reálném čase, na základě kterých lze s jistotou vyvozovat závěry o příčině poruchy. Obvykle se právě díky osciloskopu rozliší příčina závady od důsledku a v moderní diagnostické praxi je tento přístroj nenahraditelný. Lze jím řešit závady typu "nikdo si s tím neví rady" nebo závady, které se objevují jen sporadicky. Přesné určení poruchy obvykle eliminuje opravy typu pokus/omyl.

        Přístroj umožňuje měření skutečných hodnot napětí a proudů, nezkreslených závadou, v reálném čase, v návaznosti na jiné snímače a akční členy.

 

diagnostika.jpg
diagnostika s autem.jpg
img019.jpg
img020.jpg
img021.jpg
img022.jpg
img023.jpg
img024.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Autoservis Beránek vám přeje mnoho šťastně najetých kilometrů, bez nehod.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one